o mnie

Nazywam się Sylwia Binkowicz
Fotografia na zawsze pozostanie ogromnie ważną wartością w moim życiu, choć obecnie nie zajmuję się już nią w sposób czynny. Jest dla mnie jednak nadal cudowną formą wyrazu, ale także nośnikiem pięknych wspomnień, które oprócz tej strony zgromadziłam przez 4 lata działalności na innych nośnikach - dyskach, papierze czy też własnym sercu. 
Decyzję o porzuceniu sprzętu, bloga i wielu wspaniałych chwil spędzonych w towarzystwie świetnych ludzi, którzy pomagali mi w zapełnianiu pustych klatek barwnymi obrazami podjęłam wraz z nadejściem 2013 roku.
Podczas aktywnego uprawiania fotografii, co można było śledzić na bieżąco za pośrednictwem tej strony, moja praca została kilka razy doceniona, co było ogromnym zastrzykiem motywacji i radości, a o czym także można znaleźć informacje w zasobach Internetu:


Konkursy fotograficzne:
- I miejsce w ogólnopolskim konkursie Instytutu Kardiologii "Dbaj o serce" na fotoreportaż
- wyróżnienie w wojewódzkim konkursie kuratoryjnym na projekt nt. "Przeszczep - drugie życie", kat. Obraz-reportaż/fotoreportaż
- wyróżnienie w powiatowym konkursie fotograficznym "Jak rozumiesz słowo wolność" organizowanym przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Jaśle
- wyróżnienie w powiatowym konkursie na najlepszą grafikę komputerową organizowanym przez GOKiCz w Skołyszynie
- 4-dniowy podium w rankingu portalu www.maxmodels.pl 
- wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie "Wspomnienia wakacyjnego wypoczynku" 
- nominacja do wystawy pokonkursowej w Galerii Negatyw, Katowice 
- publikacja mojego fotoreportażu z koncertu w Jaśle, wykonanego na zlecenie portalu www.Jaslonet.pl  na oficjalnej stronie zespołu Czarno-Czarni 
- I miejsce w internetowym konkursie organizowanym przez www.minimalist-ka.blogspot.com o tematyce minimalistycznej

Konkursy artystyczne:
- I miejsce w ogólnopolskim konkursie na scenariusz współczesnej sztuki teatralnej organizowany przez MDK Częstochowa, 2010
- I miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim "O Złote Pióro" (felieton)
- III miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim - Klub Kultury Radość, Warszawa (opowiadanie)
- III miejsce w podkarpackim plenerze dziennikarskim 2010 (reportaż)
- I miejsce w powiatowym konkursie literackim "Prawda i pamięć o Katyniu" (esej)

W roku 2010 udało mi się w dużej mierze przy pomocy fotografii zarazić się prawdopodobnie nigdy niespełnioną pasją do dziennikarstwa, co poskutkowało półrocznym stażem w portalu regionalnym Jaslonet.pl jako fotoreporter oraz redaktor działu kulturalnego, czego również nie skrywa internetowa wyszukiwarka.
To w niej można znaleźć wiele śladów mojej działalności fotograficznej, jednakże wszystkie z nich prowadzą do bloga, na którym się znajdujesz. Pozostałe strony, na których aktywnie udzielałam się w czasie ciągłej aktualizacji tej witryny zostały usunięte, te obecne do dziś nie należą do mnie.

Większość ze zdjęć zamieszczonych na tej stronie zostało wykonanych za pomocą:
- lustrzanka cyfrowa marki Nikon, model D3000 (choć pierwotnie i poważnie zaczęło się wszystko nie od ciemności i słowa lecz... Canona EOS 10D z podpiętą manualną portretówką 50mm)
- obiektyw podstawowy KIT marki Nikkor AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G VR 
- teleobiektyw Sigma 70-300 mm DG Macro f/4.0-5.6  
- zewnętrzna lampa błyskowa Sunpak PF30X (pomieszczenia, trudne warunki oświetleniowe) / w plenerze głównie blenda 5w1
- Zenit 12XP + Helios 44M